18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü 102. Yıldönümü, saat 10.00’da Hükümet Konağı Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Törene İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz ERDOĞAN, Cumhuriyet Başsavcısı Ümit ŞEHRİ, Belediye Başkan Ahmet SOĞUK, Garnizon Komutanı Yzb. Mikail ARIKAN,  Askeri Erkan, Daire Müdürleri, Şehit yakınları ve Gaziler katıldı. Atatürk Anıtındaki tören saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması ve J. Astsubay Aydın DARICI tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapılmasının ardından sona erdi. Törenin ardından Şehit Hacı Uzun ve Şehit Hakan BAYRAM'ın mezarları ziyaret edildi. Mezarları başında Çanakkale Şehitlerimiz ve   tüm şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okundu ve dua edildi.
 
        20 Mart Pazartesi Günü Halit Narin Ortaokulu Konferans Salonunda öğretmenler ve öğrenciler tarafından hazırlanan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı sunuldu. Programda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Halit Narin Orta Okul Müdürü Sedat ÇAYLAK yaptı.  Daha sonra program, öğrencilerin hazırlayıp sunduğu tiyatro gösterileri ve okudukları şiirlerle devam etti. Program çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilere verilen ödüller ile son buldu. Program sonrasında öğrenciler tarafından hazırlanan serginin açılışı yapıldı. 
 
        Sergi açılışı sonrası İlçemiz Kaymakamı Hakan Yavuz ERDOĞAN tarafından, İlçemiz Gölkent Mahallesinde ikamet eden Şehit Annesi Hanife YILMAZ’a  tekerlekli sandalye teslimi yapılmıştır.